08.02.2024

Sklejka wodoodporna

Sklejka wodoodporna

Ocena artykułu

Brak opinii. Podziel się swoją opinią w sekcji komentarzy!
autor
Autor artykułu
Łukasz Nowicki

Łukasz jest doświadczonym podróżnikiem i ekspertem od podróży budżetowych. Jego artykuły zawierają praktyczne porady dotyczące planowania podróży, szukania tanich lotów oraz odkrywania ukrytych atrakcji turystycznych. Jeśli marzysz o podróżach bez wychodzenia poza budżet, warto śledzić publikacje Łukasza.

Udostępnij

W ostatnich latach w branży budowlanej i meblarskiej bardzo popularnym materiałem jest sklejka wodoodporna. Jest to materiał bardzo ceniony za swoje niepowtarzalne właściwości. W procesie produkcji sklejka wodoodporna została pozbawiona kilku wad. Sklejka jest materiałem kompozytowym co oznacza, że powstała z kilku komponentów, poprzez połączenie ze sobą kilku bardzo cienkich warstw drewna. 


W procesie produkcji sklejki wodoodpornej jako kleju używa się różnego rodzaju żywic, dzięki temu cieniutkie warstwy drewna nie rozklejają się szczególnie pod wpływem wilgoci. Sklejka wodoodporna, by nie straciła swoich właściwości musi być odpowiednio przechowywana.
Dlatego też podstawową zasadą jest ochrona takiego materiału kompozytowego przed wilgocią oraz gwałtownymi wahaniami temperatury.

Sklejka wodoodporna powinna być przechowywana w magazynach na paletach, których rozmiar jest większy od arkuszy sklejek. Ważną zasadą jest, aby sklejki o różnych właściwościach nie były układane obok siebie. 
Sklejka wodoodporna znajduje szeroki wachlarz zastosowania wewnętrznego oraz zewnętrznego. W budownictwie jest stosowany na podbitki, szalunki oraz na dachy. Sklejka wodoodporna znajduje także zastosowanie przy produkcji oraz transporcie kostki brukowej czy krawężników. Ten rodzaj sklejki jest także stosowany w przemyśle samochodowym, to także doskonały materiał na opakowania. Jest kilka rodzajów sklejek wodoodpornych i każda z nich ma inne zastosowanie. Sklejka wodoodporna z brzozy może być stosowana w przemyśle transportowym. Posiada właściwości antypoślizgowe dlatego stosuje się ją na podłogi w samochodach czy autobusach.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka pusta gwiazdka
(0)
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności